Tókerülő Hétvége a pécsi-tavi szezonnyitó!

Hagyományosan háromnapos évadnyitó volt a hétvégén, a Pécsi-tavon. Az Orfűn honos valamennyi szakág és hajóosztály vízre szállt a péntektől vasárnapig tartó regatta hétvégén.

Pénteken az egyméteres modellvitorlások Medvehagyma IOM Regattája indította a versenyek sorát. Az IOM versenyt ifj. Csóka László (HUN 23) nyerte Forró Krisztián (HUN 74) és Garay György (HUN 42) előtt.

Szombaton 11 órakor tókoszorúzással és vízi felvonulással köszöntötték a sportolók és az érdeklődők a 2019-es vízi-sport évadot. Az évadnyitó alkalmat adott, hogy méltóképpen elköszönjön a sportolók sokasága, a nemrég elhunyt idősebb Csaba András edzőtől, akinek emlékére tisztelői a megnyitó után körbehajózták a Pécsi-tavat.

13 órakor rajtolt a Pécsi-tó Kékszalagja a Tókerülő Modellvitorlás Túraverseny. Idén nem született rekord, ami elsősorban a gyenge szélnek volt köszönhető, mert a versenyzők idén is a legkomolyabb technikákkal álltak rajthoz. A tókerülést ifj. Csóka László (HUN 23) nyerte, második helyen a siófoki Országh Tibor (HUN 777) végzett, a bronzérem Kiss Miklós (HUN 25) nyakában landolt.

Vasárnap 20 hajó nevezett az Orfű Open nyílt tókerülő versenyre. Szakadó eső, 5 fokos levegő és 13 fokos tóvíz mellett olykor 3-as, olykor 5-ös erősségű északi szél fogadta a kalandvágyó mezőnyt. Legtöbben a gyerekek voltak, szinte az összes Optimist vízre került. A Bahiások hatan, a Finnesek öten és a szörfösök négyen vágtak neki a szélsőséges időjárási körülmények között rendezett tókerülésnek. A vitorlázók becsületét Csonka András (NZL 6) Finnes mentette meg, akinek sikerült megelőznie a szörffel induló Kálmándy Ferencet (HUN 29), aki másodiknak szelte át a célvonalat. Harmadik helyen, a szintén Finn-el induló Rács Zoltán (HUN 11) futott be. A gyerekek Optimist versenyét Periskics László (HUN 5) nyerte, megelőzve a második Huba Zétényt (HUN 3) és a harmadik Huba Zsombort (HUN 8). Laser Bahia hajóosztályban, a Vincze-Lovász (HUN 1961) páros nyert. A svert nélküli szörfök versenyét Makkos András (HUN 129) nyerte.

Vasárnap a legkisebb modellvitorlás hajóosztály versenyét rendezték, melyet ifj. Csóka László (HUN 23) nyert Országh Tibor (HUN 777) és Nagy Ferenc (HUN 28) előtt.